Расписание конгрессной программы
CONVENTION PROGRAM SCHEDULE of MHC of Russia
CONVENTION PROGRAM SCHEDULE 2024
Place:
Спикер:
Organizers:
Тип:
Direction:
09:15–11:00 April 24 2024
CONFERENCE HALL F5, PAVILION F
10:00–11:30 April 24 2024
IV CONFERENCE
OPEN CONFERENCE HALL 1, PAVILION F
Organizers:

Apartment Housing Renovation Union

,

Concierge Publishers

,

ExpoForum International

Moderator:

Tatyana Gotsulenko

Speakers:
Nikolay Arutyunov, Irina Gentzler, Dmitry Kuznetsov, Svetlana Tamarova, Vadim Gudimov
11:30–13:30 April 24 2024
XVI ANNUAL CONFERENCE
OPEN CONFERENCE HALL 1, PAVILION F
Organizers:

Concierge Publishers

,

Association of Management and Operation Agencies for the Municipal Housing Sector SRO

,

ExpoForum International

Moderator:

Tatyana Gotsulenko

Speakers:
Tatyana Lykova, Representative, PeterburgGaz Gas Distributor (to be approved), Игорь Кабанов, Екатерина Бакулина, Екатерина Букатина, Татьяна Чернова, Дмитрий Биллер, Михаил Федоров, Gulnara Borisova, Kirill Zakharyan, Evgenia Kozhayeva, Evgenia Smaglyuk
11:00–13:30 April 24 2024
CONFERENCE
OPEN CONFERENCE HALL 2, PAVILION F
Organizers:

ExpoForum International

Moderator:

Tatyana Trindyuk

Speakers:
Dmitry Poltorak, Ivan Mochalov, Andrey Zheleznov, , Maxim Klemeshov, Egor Maryaskin, Dmitry Postnov, Alexey Ivanov, Alexey Doronin, Boris Valit, Ivan Savin
11:00–14:00 April 24 2024
ALL-RUSSIAN MEETING ON THE SUBJECT
CONFERENCE HALL F3, PAVILION F
Organizers:

United Municipal Housing Board, Association of Municipal Housing Companies

,

New Quality Managing Companies Association

Moderator:

Oleg Malakhov

,

Olga Serduk

Speakers:
Sergey Pakhomov, , , Dmitry Anisimov, Irina Bulgakova, Yulia Chernyavskaya
13:00–14:00 April 24 2024
CONFERENCE HALL F5, PAVILION F
14:00–16:00 April 24 2024
ROUND TABLE DISCUSSION
CONFERENCE HALL F1, PAVILION F
Organizers:

ExpoForum International

,

Russian Gas Society, Union of Oil & Gas Producers of Russia

Moderator:

Lidia Smolina

Speakers:
Alexey Eresko, Elena Semenova, Alexander Demin, Vitaly Korolev, Nikolay Isakov, Boris Gladkikh, Игорь Стренадко, Ivan Tregubov, Дмитрий Федоров
14:00–17:00 April 24 2024
SEMINAR
OPEN CONFERENCE HALL 2, PAVILION F
Organizers:

R1 Association

,

ExpoForum International

Speakers:
Iren Parsamyan, Zulfia Atakhanova, Alexey Simonenko, Boris Valit
14:00–17:30 April 24 2024
5TH INTERREGIONAL FORUM
OPEN CONFERENCE HALL 1, PAVILION F
Organizers:

Municipal Housing Complex MIX LLC

,

ExpoForum International

Speakers:
Vladislav Voronkov, Dmitry Petrakov, Alexey Zotochkin, Alexander Abramov, Видео презентация ООО «МЛМ Невский Лифт», Denis Shaburov, Anatoly Chernikov, Andrey Vasilyev, Tatyana Prokofyeva, Stanislav Zhukov, Alexander Abramov
14:30–17:00 April 24 2024
ROUND TABLE DISCUSSION
CONFERENCE HALL F3, PAVILION F
Organizers:

Paying Agents Association

Moderator:

Dmitry Kuzmin

,

Natalia Pozdeeva

Speakers:
Natalia Pozdeeva, Alexey Zaikov, Svetlana Fomina, Artem Perevertailo, Pyotr Biryukov, Ilya Moskvichev, Dmitry Kuzmin, Darya Myshkina
16:00–18:00 April 24 2024
STRATEGIC SESSION
CONFERENCE HALL F1, PAVILION F
Organizers:

Energy Consumers Association

,

ExpoForum International

Moderator:

Valery Presnyakov

Speakers:
Mikhail Andronov, Dmitry Vasiliev, Valery Dzubenko, Oleg Efremenkov, Alexey Malukhin, Natalia Nevmerzhitskaya, Oleg Ogienko, Sergey Sasim, Vladimir Tupikin
09:15–11:00 April 25 2024
CONFERENCE HALL F5, PAVILION F
10:00–13:00 April 25 2024
ROUND TABLE DISCUSSION
CONFERENCE HALL G20–G21, LEVEL 2
Organizers:

Power and Industry of Russia Newspaper

,

ExpoForum International

Moderator:

Valery Presnyakov

Speakers:
Valery Dzubenko, Elena Pronina, Maxim Gubanov, Anvar Ramazanov, Anatoly Shapkin, Dmitry Mchedlidze, Sergey Sharov, Alexey Zhavoronkov, Vladimir Vorozheykin, Andrey Pugachev
11:00–18:00 April 25 2024
ПАВИЛЬОН F
Organizers:

ExpoForum International

11:00–13:00 April 25 2024
ROUND TABLE DISCUSSION
CONFERENCE HALL F4, PAVILION F
Organizers:

Union of Russian Cities

,

United Municipal Housing Board, Association of Municipal Housing Complex Companies

11:00-17:00 April 25 2024
ROUND TABLE DISCUSSION
CONFERENCE HALL F3, PAVILION F
Organizers:

Association of Regional Operators of Capital Repairs - AROCR

,

Gazprombank (Joint Stock Company)

Moderator:

Anna Mamonova

14:00–15:00 April 25 2024
WORKSHOP
OPEN CONFERENCE HALL 2, PAVILION F
Organizers:

Separate Waste Collection (RazDelny Sbor) Association for Ecology and Environmental Protection

,

ExpoForum International

Speakers:
Anna Drozdova, Elizaveta Ushakova, Dmitry Karlin
13:00–14:00 April 25 2024
CONFERENCE HALL F5, PAVILION F
14:00–16:00 April 25 2024
ROUND TABLE DISCUSSION
OPEN CONFERENCE HALL 2, PAVILION F
Organizers:

National Association of Road Winter Maintenance

,

ExpoForum International

Moderator:

Yulianna Serebrennikova

Speakers:
Yulia Antonova, Sergey Malinin, Pavel Kriushin, Lilia Alikbaeva, Boris Yevdokov, Evgeny Nemirovsky
14:00–17:00 April 25 2024
ROUND TABLE DISCUSSION
CONFERENCE HALL F4, PAVILION F
Organizers:

St. Petersburg Improvement Committee

,

ExpoForum International

Moderator:

Olga Cherdantseva

Speakers:
Larisa Kanunnikova, Elena Kramskova, Olga Cherdantseva, Tatyana Demurova, Evgenia Tsyruleva, Valentina Karpova
18:15–21:00 April 25 2024
*Access by invitation only
PAVILION G